ورک استیشن

ورک استیشن

ورک استیشن استوک و دست دوم

ورک استیشن (workstation) که به اختصار به آن WS نیز گفته می شود. گونه ای از کامپیوتر رومیزی می باشد.ولی با قابلیت و امکانات سخت افزاری خاص و فرارتر از چیزی که کامپیوتر رومیزی می نامیم . قالبا با چندین حافظه جانبی و پردازنده های زیاد برای طراحی کارهای گرافیکی و رسانه ای مثل ویرایش صوت و تصویر و طراحی بازیهای کامپیوتری حتی به صورت همزمان ساخته می شوند.

ورک استیشن استوک و دست دوم

عبارت ورک استیشن ممکن است، برای اشاره کردن به یک ترمینال ماین‌فریم که در یک شبکه محلی (LAN) استفاده می‌شود به کار گرفته شود. این رایانه ممکن است منابع شبکه را با یک و یا چند رایانه بزرگ و یا سرورهایی که در که در شبکه قرار گرفته‌اند، به اشتراک بگذارد.

ورک استیشن استوک و دست دوم
با توجه به گستردگی کار با کامپیوتر و اینکه بسیار از سیستم های معمولی موجود در بازار قابلیت انجام کارهای حرفه ای را ندارند اجبارا باید از یک مجموعه سخت افزار و مانیتور در کنار هم استفاده کنند به نام ورک استیشن با این اوصاف این مجموعه کارها را سریع تر و راحت انجام خواهد داد و از این رو مجموعه هایی که نیاز به امکانات حرفه دارند از ورک استیشن های خاص بسته به نوع کاربری آن استفاده می کنند ولی با توجه به گرانی این ورک استیشن ها سعی در خرید استوک یا دست دوم این مجموعه ها زیاد می باشد چون هم به صرفه تر بوده و هم اینکه بعضی از بخش ها را به صورت جداگانه قابل ارتقا خواهد بود. از این رو در بازار ایران استوک ورک استیشن بسیار خواهان زیادی دارد.

دیدگاه ها 0

درباره این مطلب دیدگاهی ارسال کنید

*
*

مشاوران ما پاسخگوی شما هستند!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp  با بخش پشتیبانی استوک با ما در اتباط باشید!